אוסטריה

 

225px-Flag_of_Austria.svg[1]

 

אוסטריה ממוקמת בדרום מרכז אירופה וגובלת עם שמונה מדינות אחרות. המדינה משתרעת על שטח של 83,871 קמ"ר אשר שני שלישים הם שטח המכוסה בהרי האלפים. אוכלוסייה של אוסטריה מונה כ-8.5 מיליון תושבים כאשר יותר מ -90% מהם הם אוסטרים, 10% נותרים הם סרבים, מהמגרים ממונטנגרו, טורקיה, בוסניה-הרצגובינה, גרמניה וקרואטיה. אוסטריה היא המדינה היחידה חוץ מגרמניה שבה השפה הרשמית היא גרמנית. וכ-98% מהאוכלוסייה דוברי גרמנית באוסטריה או הניב שלו. גרמנית אוסטרית נשמעת "רכה" יותר מגרמנית מקורית ודוברי גרמנים יכולים בקלות להבחין בהבדל. כאוסטריה היא חלק מגוש האירו ולכן המטבע הינו האירו.

אוסטריה הינה אטרקטיבית מבחינת מיקום המטה אזורי של החברות המחפשות להתברג בשוק האירופאי. ממשלת אוסטריה משקיעה משאבים ניכרים בשנים האחרונות ברפורמות כלכליות תוך כדי ניצול הקשר ההיסטורי וכלכלי של אוסטריה למדינות האזור. אוסטריה הינה שוק יצוא אטקטיבי לחברות זרות, נטול מחסומי סחר משמעותיים. סוכנים ומפיצים אוסטריים יודעים למכור כמעט כל סוג של מוצר. בהתחשב בגודלה של המדינה, המיקום הגיאוגרפי של אוסטריה וההיסטוריה, סוכנים ומפיצים אוסטריים, משתלטים על שוק המקומי והאזורי אשר מכסה כמה שווקים במרכז והמזרח אירופה ובארצות הבלקן.

אומנם מס חברות חל על הכנסותיהם של חברות מקומיות באוסטריה ומחוצה לה, מס חברות לחברות זרות חל רק על הכנסותיהן באוסטריה, זאת בהתאם לאמנות בילטרליות עם מדינות שונות ועומד על 25%.

למידע נוסף

הקמת חברה באוסטריה

מיסוי באוסטריה