אלבניה

 

Flag_of_Albania.svg[1]

 

הרפובליקה של אלבניה ממוקמת באזור הדרום-המערבי של חצי האי הבלקני, בשטח כולל של 28,748 קמ"ר. עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר של אלבניה טירנה. אלבניה הינה מדינה הררית, אך שטוחה משתרעת לאורך חוף הים האדריאטי בעל מזג אוויר מתון, חורף קר ורטוב וקיץ חם ויבש. אלבניה גובלת עם יוון ומונטנגרו וחולקת את רצועת החוף עימם. לעומת יוון ומונטנגרו, הנופשים באלבניה נהנים ממזג אוויר חם יותר, ימי שמש מרובים וחופי ים אדריאתי חוליים ובתוליים. אלבניה הינה גן עדן לתיירות ולמשקיעים.

בעקבות התהליך פתיחה וליברליזציה של השוק בשנת 1995, הממשלה אלבנית, אשר נתמכת על ידי קרן המטבע הבינלאומית, האיחוד האירופי, משרד האוצר של ארצות הברית של אמריקה וארגונים אחרים, אימצה סדרה של חוקי מס המקובלים בעולם.

החקיקה האלבנית משקפת את אותם עקרונות שנמצאו בדמוקרטיות מערביות והכלכלות חופשיות בעולם. מכיוון שאלבניה נערכת להצטרפות לאיחוד האירופי, בשני העשורים האחרונים אלבניה אורכת רפורמות חקיקתיות וכלכליות, ביניהם הקמת דמוקרטיה רב-מפלגתית אמינה ופיתוח כלכלה מקומית וגלובלית.

מאז שנת 2008 אלבניה הצליחה לשמור על שיעורי צמיחה חיוביים ויציבות פיננסית, למרות המשבר הכלכלי המתמשך בעולם. אלבניה עומדת בפני אתגר של שמירה על צמיחה בסביבה בינלאומית קשה תוך כדי חידוש עתודות כספיות.

 

למידע נוסף

הקמת חברה באלבניה

מיסוי באלבניה