בריטניה

Flag_of_the_United_Kingdom.svg[2]

 

הממלכה המאוחדת שוכנת על צפון מערב החוף של היבשת האירופאית. היא כוללת את אנגליה, וולס, סקוטלנד, וצפון אירלנד, לכל אחת מהן מערכת בתי משפט וחוק נפרדים. אין חוקה כתובה. המלכה היא ראש המדינה, למרות שבפועל הסמכות העליונה של הכתר מתבצעת על ידי ממשלתו של היום.

הפרלמנט בבריטניה מורכב משלושה חלקים המרכיבים את: בית הנבחרים, בית הלורדים, והמלוכה. חברי בית הנבחרים נבחרים ישירות על ידי העם של הממלכה המאוחדת בבחירות כלליות. הפרלמנט נבחר למשך זמן מרבי של חמש שנים, כאשר התוצאות של בחירות כלליות ידועות, המלכה מזמינה את מנהיג המפלגה המנצחת אשר זכתה במרבית המושבים בבית נבחרים להיות ראש הממשלה ולהקים ממשלה .ראש הממשלה הוא המנהיג של הממשלה וחייב להיות חבר בבית הנבחרים. הממשלה אחראית בעיקר על הסדרת העסקית של שני הבתים. הפרלמנט אחראי על ביצוע ועריכת דין וחשבון על מעשי ממשלתו.

ומשתרעת על שטח של 244,820 קמ"ר. אנגלית היא השפה המרכזית של הממלכה המאוחדת. האוכלוסייה באנגליה עומדת על סך 64 מיליון תושבים, למרות שהיא גאוגרפית מרוחקת ממדינות האיחוד האירופאי היא חברה באיחוד. המטבע המקומי הינו פאונד שטרלינג (GBP).  התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) בבריטניה עמד על 2.9 טריליון דולר בשנת 2014 המייצג צמיחה של 2.6% בשנה. ערים המשמעותית ביותר בבריטניה מבחינת פיתוח וצמיחה כלכליים הן: לונדון, מילטון קיינס, קיימברידג ', אברדין וקובנטרי.

 

למידע נוסף

הקמת חברה בבריטניה

מיסוי בבריטניה

בריטניה – שינויים במע"מ של חברות בינלאומיות 

השפעה של BREXIT על מע"מ בבריטניה