גאורגיה

 

Flag_of_Georgia.svg[1]

 

גאורגיה היא מדינה ששייכת לאזור הקווקז של אירסיה, ממוקמת בין מערב אסיה למזרח אירופה, גובלת במערב עם הים השחור, ומצפון עם רוסיה, בדרום  עם טורקיה וארמניה, ומצפון-מזרח עם אזרבייג'ן. בירתה של גאורגיה טביליסי .

שיטחה של גאורגיה משתרע על 69,700 קמ"ר והאוכלוסייה מונה כ-5 מיליון תושבים. גאורגיה מאוחדת הינה רפובליקת נשיאות למחצה, עם ממשלה שנבחרת באמצעות נציגים דמוקרטיים. משנת 2005 גאורגיה עשתה תהליך משמעותי ברפורמות הרגולטוריות והצליחה ליצור סביבה עסקית אטרקטיבית. שיעורי המס הנמוכים נטולי מחסומים בירוקרטיים, רמות שחיתות מינוריות באזור וגישה קלה לשווקים בינלאומיים הפכו את גאורגיה למקום אטרקטיבי לעסקים. במהלך 10 השנים האחרונות  התוצר המקומי הגולמי גדל באופן קבוע, השקעות זרות גדלו פי שלוש והשכר המינימלי עלה. בניית תשתיות, שיפור הנגישות לאזורי תעשיה ללא עלות וכוח עבודה מקצועי מושכים חברות זרות להשקיע בגאורגיה.

בשנים האחרונות חלו שינויים ניכרים במערכת המס, אשר התפתחה והופשטה, בין היתר מציעה מגוון רחב של שירותים אלקטרוניים למשלמי המסים. תקשורת בין נישומים לבין רשויות המס השתפרה והעמדה החדשה של נציב תלונות הציבור מאפשרת ההגנה על זכויותיו של משלם המסים ולוקחת אחריות על קידום סביבת מס בריאה בגאורגיה.

 

למידע נוסף 

הקמת חברה בגאורגיה

מיסוי בגאורגיה