גרמניה

 

גרמניה אחת המדינות המרכזיות בגוש האירופי בעלת שטח כולל של כ-337,000 קמ"ר ואוכלוסיה של מעל 80 מיליון איש גובלת עם 9 מדינות אחרות. המבנה הפדראלי של הרפובליקה כולל 16 מדינות מאפשר איחוד כלכלי של כל המדינות תחת קורת גג אחת יחד עם שליטה ונפרדת בכל פדרציה ובנושאים המקומיים שלה. גרמניה נתפסת כאחת המדינות המתקדמות מבחינה טכנולוגית, חזקה כלכלית ויציבה בהיבט הפוליטי.

שיעורי האבטלה בגרמניה בין הנמוכים באירופה בשנים האחרונות, צמיחה הכלכלית בגרמניה גבוהה פי שלוש משכנותיה בשנים האחרונות. בנוסף, גרמניה כיצרנית הטכנולוגיה החזקה באזור מנצלת את אופי האיחוד ע"י ניוד עבודה, ידע, השקעות ויזמות ויחד עם המדיניות המעודדת צמיחה, פיתוח ותעשייה.

 

הקמת חברה בגרמניה

להקמת חברה בגרמניה יתרונות רבים החל מניצול קירבה פיזית למדינות השכנות בגוש הגרמני, דרך חשיפה לאוכלוסיות אחת הגדולות באירופה ויתרונות עידוד הממשלה לפיתוח הכלכלה המקומית ועד לאימוץ המותג "Made in Germany" המוכר בכל העולם בזכות המוניטין של האיכות הבלתי מתפשרת וטכנולוגיה העילית.

ישויות המשפטיות של החברה בגרמניה כוללות מבנים רבים ומגוונים מחברה של בן אדם אחד, דרך שותפויות ועד לחברות ציבוריות. הפופולאריות מביניהם הינם:

חברת GMBH – או בשמה המלא Gesellschaft mit beschränkter Haftung  המוכרת לנו כחברה בע"מ או Ltd. הבריטית וLLC- האמריקאית. חברת GMBH הינה סוג תאגיד הפופולארי ביותר ובעל המוניטין הטוב ביותר משאר סוגים אודות לתנאי הקמתה הנדרשים בחוק המקומי ומצביעה על היותה חברה בעלת הון, עוצמה ניהולית ויכולות כלכליות.

חברת GMBH קטנה או בשמה המלאUnternehmergesellschaft – UG  מאפשרת הקמת חברה יחסית במהירות ועם הון מינימאלי של  יורו אחד. לחברה יתרונות רבים של תהליך הקמה פשוט אך יחד עם זאת הינה בעלת מגבלות משפטיות רבות. ל- UG קיימת אפשרות להפוך לחברה בע"מ GMBH אם החברה עומדת בתנאים מסוימים לפי חוק החברות הגרמני.

חברה מוגבלת במניות AG  – Aktiengesellschaft הינה תאגיד הדורש להקמתו הון מינימאלי גבוה במיוחד אך יחד עם זאת מאפשר הנפקה בבורסה לפי חוק החברות המקומי. חוק החברות דורש חלוקה בין תפקידי ההנהלה (מועצת מנהלים) לתפקידי פיקוח (המועצה המפקחת) וחובה למנות רו"ח מוסמך לשם פיקוח על מנת לקיים חברה מסוג AG.

חברה קטנה מוגבלת במניות (מיני AG) הינה חברה דומה במבנה המשפטי שלה ל AG אך יחד עם זאת קיימת אפשרות לחברת יחיד, מבנה ההנהלה מעט פשוטה יותר, אולם גם כאן יש צורך במועצת הפיקוח של שלושה אנשים לפחות. בנוסף, נשמרת האפשרות לצאת להנפקה בבורסה בלי שינוי הצורה המשפטית.

לכל מבנה החברה יתרונות וחסרונות משלה ועל מנת לעשות את התהליך בצורה הנכונה נדרשת הבנה עמוקה בחוקים מקומיים ופרוצדורות המתאימות וזאת בהתאם לאסטרטגיה והחזון של החברה.

למידע נוסף

מיסוי בגרמניה