הונגריה

Flag_of_Hungary.svg[1]

מחויבות של ממשלת הונגריה לייעול תהליכים עסקיים והגברת תחרותיות בין חברות קטנות ובינוניות והן בין ארגונים גדולים בהונגריה באמצעות מגוון רחב של תמריצים ממשלתיים הינה היתרון הבולט של המדינה על פני שכנותיה. חברות אשר מקימות את עסקיהם או מתרחבות בהונגריה נהנות מתמריצים, סובסידיות והטבות מסוגים שונים, כגון: תמריצי מס, ריביות נמוכות, קרקע במחירים מוזלים או ללא תשלום כלל.

הונגריה ממוקמת בלב ליבה של אירופה, מה שהופך את המדינה ליצרנית אופטימלית של מוצרים וספקית של שירותים. הונגריה, מבחינה גאוגרפית, אידיאלית למשקיעים שמתכננים התפתחויות עסקיות חוצי גבולות. השכר הממוצע בהונגריה הנמוך יותר ב- 60% מהממוצע של האיחוד האירופי, שליטה מצוינת בשפה האנגלית של הדור הצעיר וכמות שעות העבודה לכל עובד לכל שנה הופך את ההונגרים לכוח עבודה אטרקטיבי ויעיל ביותר.

למעט הסביבה העסקית הנוחה והתמריצים השונים, הונגריה היא מקום אידיאלי להקמת עסק בזכות תשתיות מצוינות, אזורי תעשייה ופארקים למדע מפותחים; עלויות עבודה נמוכות ואיכות העבודה הגבוהה; מדיניות כלכלית מעודדת השקעות; מערכת מס תחרותית ויציבות פיננסית וכלכלית.

בהונגריה חל מס פרסונלי, כלומר אזרחי הונגריה חייבים במס על ההכנסה שלהם בהונגריה ומחוצה לה. משקיעים זרים חייבים במס על ההכנסה בסניפים בהונגריה בלבד או על מכירת חברה אשר ממוקמת בהונגריה. ישראל חתומה על אמנה למניעת כפל מס עם הונגריה החל משנת 1993.

משקיעים זרים יכולים לנהל את עסקיהם בהונגריה על ידי פתיחת סניף מקומי. סניף הוא יחידה עסקית נפרדת של הארגון הזר באמצעותו חברת האם זכאית לבצע פעילות עסקית בהונגריה ומיוצגת באמצעותו בפני הרשויות וצד ג' בהונגריה. הליך הקמת השותפויות כלליות, שותפויות מוגבלות, חברות בערבון מוגבל או חברות פרטיות מאוד פשוט בהונגריה.