לוקסמבורג

לוקסמבורג

אודות ל מיקומה במרכז אירופה, בין בלגיה צרפת וגרמניה, לוקסמבורג הינה שער ייחודי לשווקים אירופים רבים. כחברה באיחוד האירופאי , המטבע שלהם הינו יורו. השפה המקומית הינה לוקסמבורגית, צרפתית וגרמנית, הרבה אנשים במיוחד אנשי עסקים מדברים גם אנגלית .

שטחה של הנסיכות משתרע על 2,586 קמ"ר וגודל האוכלוסייה עומד על 540,000 תושבים, ל- 44.4%  מהם אין אזרחות מקומית. למרות השטח הזעיר של הנסיכות, זו מדינה מאוד יציבה, מתגאה בתוצר מקומי גולמי גבוה לנפש בעולם. מיקומה הגאוגרפי של לוקסמבורג, תשתיות, החזרי מס מתגמלים ואורח חיים עשיר הופכים אותה למקום אטרקטיבי למגורים ולפיתוח עסקים.

הודות למיקומו המרכזי וגישה מהירה לשווקים שכנים, לוקסמבורג ביססה את עצמה כמרכז אסטרטגי לעסקים המחפשים להתרחב באירופה. שדה התעופה המרכזי הוא הנמל השביעי בגודלו באירופה למטענים אוויריים וביתם של כמה נושאי המטען הגדולים ביותר בעולם. תשתיות הרכבת המפותחות נותנות גישה מצוינת ליציאות אל הים הצפוני, מה שהופך את לוקסמבורג לנמל פנים ארצי של אנטוורפן, זיברוג, אמסטרדם, רוטרדם והמבורג.

על הכלכלה המקומית בהחלט שווה להגיד משפט. למרות היותה אחת המדינות הקטנות ביותר בעולם, היא אחת אחת המדינות העשירות בעולם בעלת סביבה עסקית ופיננסית יציבה ומפותחת. בנקאות פרטית בלוקסמבורג הגדולה ביותר באירופה ומהווה אחד מעמודי התווך של התעשייה הפיננסית בזירה העולמית.

למרות ההתפתחות הפיננסית של לוקסמבורג לאיש עסקים זר יש צורך להבין לעומק את המבנה התאגידי, עסקי ורגולטורי של המדינה. בלוקסמבורג קיימים 23 תשלומי מס אשר נדרשים לתשלום על ידי עסקים המנהלים פעילות עסקית בלוקסמבורג. שיעורי מס חברות הם תחרותיים מאוד, אם כי היטלים מסוימים, כגון מס רכוש ומס עושר נטו, יכולים לנגוס ברווחים אישיים וחברה.

מידע נוסף 

הקמת חברה בלוקסמבורג

מיסוי בלוקסמבורג