מיסוי בגרמניה

 

מעבר למערכת מיסוי יציבה והבטחתה של קנצלרית גרמניה ששיעורי המיסוי יישארו ללא שינוי בשנים הקרובות, יצרנים, בעלי עסקים ונותני שירות נהנים מהטבות שונות. כך, למשל, בין אם מדובר בהקלות במס במדינות הפדראליות השונות, עידוד יזמות ומו"פ או בסובסידיות של הבנק המרכזי בגרמניה לצורך הקמת חברות זרות בגרמניה מייחדים את גרמניה מול שאר מדינות אירופה.

מערכת המיסוי בגרמניה מפותחת, שקופה ויציבה. כמו בכל מדינה המבססת את תקציבה על הכנסות ממיסוי יחידים וחברות, תוכלו למצוא מס החברות (הידוע כמס פדראלי), מס מוניציפאלי, מס על דיבידנד, מע"מ ועוד. בחלק מהמקרים מדינות פדראליות מסוימות נהנות מפטורים על המס. מס ערך מוסף על רוב המוצרים ושירותים בגרמניה דומה למע"מ בישראל. במקרים מסוימים אם מדובר, למשל, במזון וחומרים מודפסים קיימות הקלות משמעותיות במס ואף שירותי חינוך, רווחה, רפואה, השכרה ומכירה של נדל"ן נהנים בפטור במע"מ. מס יחידים, בדומה לישראל, הינו פרוגרסיבי.

מערכת המיסוי בגרמניה שקופה ויציבה אך דורשת הבנה עמוקה לא רק של תושב מקומי ובמיוחד של תושב חוץ מחפש להקים עסק בגרמניה. קיימים פטורים שונים במס והנחות מסוימות  בכל פדראציה עקב רצון הממשלות המקומיות לפתח אזור מסוים מבחינת תעשיה כזו או אחרת. לכן, חשוב לקחת בחשבון נושא המיסוי ובחירת המיקום הנכון להקמת עסק בגרמניה.

אמנה למניעת כפל מס

יחסים כלכליים בין גרמניה לישראל משתפרים בצורה מתמדת. עוד ב-1962 חתמו שתי המדינות על אמנה למניעת כפל מס שמטרתה לעודד כלכלה ויחסי הסחר בין השניים. מאז הכלכלה התפתחה, העולם הפך לגלובאלי והתעורר הצורך לבצע התאמות מסוימות. באוגוסט 2014 חתם שר האוצר יאיר לפיד על אמנה מחודשת שמטרתה להגביר את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות ולאפשר קיום עסקים בינלאומיים וכוללת התייחסות מחודשת למיסוי ריביות, תמלוגים, דיבידנד ורווח הון.

למידע נוסף 

הקמת חברה בגרמניה