ספרד

ספרד

 

ספרד ממוקמת בדרום מערב אירופה על חצי האי האיברי, הגובלת בדרום ובמערב עם הים התיכון וגיברלטר, צרפת, אנדורה, ומפרץ ביסקאיה בצפון ואוקיינוס האטלנטי ולפורטוגל במערב. ספרד כוללת גם את האיים הבליאריים בים התיכון , האיים הקרניים באוקיינוס האטלנטי ושתי ערים בצפון אפריקה, סאוטה ומלילה שנמצאות בגבול עם מרוקו. עם שטחה של המדינה 504,030 קמ"ר ספרד הינה השנייה בגודלה במדינות מערב אירופה והאיחוד האירופאי כאשר צרפת הינה במקום הראשון. לספרד 17 קהילות אוטונומיות, לחלקם חקיקה נפרדת.

ספרדית היא השפה היחידה המדוברת כאשר השפות האחרות אף הן הוגדרו כרשמיות בקהילות המרכיבות אותה אשר בהן הן מדוברות:

בשפה הבסקית (euskera) דוברים כ-2% במדינה הבסקית ובנוורה. בקטלנית (català) דוברים כ-17%בקטלוניה ובאיים הבלאריים ,כאשר ולנסית (valencià) גרסה שונה של קטלאנית והינה השפה הרשמית בקהילה הולנסית . בשפה הגליצאית (galego) דוברים כ-7% במחוז גליציה.

איטליה היא הכלכלה השביעית בגודלה בעולם. בפני אנשי העסקים הזרים נפתחות הזדמנויות רבות בשוק האיטלקי אודות להתחזקות של המטבע האירו, העיצוב והחדשנות המאפיינים את איטליה, התפתחות של ענף האנרגיה המתחדשת והם רק כמה מהתמריצים הרבים. התפתחות הכלכלית של איטליה משתנה מאוד מאזור לאזור. צפון נחשב כמתועש עם תשתיות טובות וכוח עבודה מיומן. אזור הדרום מדורג נמוך יותר ועל מנת לפתח אותו הממשלה מעניקה תמריצים משמעותיים למשקיעים על מנת לפתח את האזור.

תעשייה איטלקית מורכבת ממספר חברות גדולות ועסקים קטנים ובינוניים רבים אשר מתמחות במגוון רחב של פעילויות. התעשייה כיום בירידה עקב עלויות עבודה גבוהות בהשוואה לאלו של מדינות מתועשות פחות, ואילו ענף השירותים מתפתח. ענף השירותים מייצג כ -74% מתוצר מקומי גולמי (תמ"ג) וכולל מסחר, תחבורה, תקשורת, השכרת נדל"ן, בנקאות וביטוח. איטליה יבואנית גדולה של אנרגיה, כימיקלים ומתכות, ויצואנית של מוצרים וטקסטיל שיוצרו.

למידע נוסף 

הקמת חברה בספרד

אודות מיסוי בספרד