סרביה

 

Flag_of_Serbia.svg[1]

 

סרביה מדינה מוקפת יבשה במרכז דרום מזרח אירופה, גובלת עם הונגריה, רומניה, בולגריה, אלבניה, מקדוניה, מונטנגרו, קרואטיה, ובוסניה הרצגובינה. מיקום מרכזי של חצי האי הבלקני המאפשר לסרביה לפתח קשרים בינלאומיים חזקים עם מדינות אירופה אחרות. השטח שלה משתרע על 88,361 קילומטר רבוע. השפה הרשמית של סרביה היא סרבית, והמטבע הוא דינר הסרבי (RSD).

ממלכת הסרבים, קרואטים וסלובניO הוקמה בשנת 1918. שמה שונה ליוגוסלביה בשינה 1929. יוגוסלביה (כלומר הרפובליקה הפדרלית הסוציאליסטית של יוגוסלביה) הצטרפה לארגון האומות המאוחדת (האו"ם) בשנת 1945. ב-1992 יוגוסלביה התפרקה לחמש מדינות עצמאיות (בוסניה והרצגובינה, קרואטיה, סלובניה, מקדוניה, והרפובליקה הפדרלית של יוגוסלביה), אשר הצטרפה לאחר מכן לאומות המאוחדות. הרפובליקה הפדרלית של יוגוסלביה, ששמה שונה מאוחר יותר לאיחוד של סרביה ומונטנגרו, הצטרפה לאו"ם ב -1 בנובמבר 2000. האיחוד התפרק לאחר זמן קצר בעקבות הכרזתה הרשמית של מונטנגרו על עצמאותה ב-3 ביוני 2006.

לאחר חידוש חברותה בקרן המטבע הבינלאומי (IMF) בדצמבר שנת 2000, סרביה המשיכה להתברג לקהילה הבינלאומית לאחר הצטרפותה המחודשת לבנק העולמי הבינלאומי לשיקום ופיתוח (IBRD) והבנק האירופי לשיקום ופיתוח (EBRD).

בלגרד עשתה צעדים משמעותיים בתהליך הליברליזציה של סחר. רה-אורגניזציה והפרטה, כוללים ענף התקשורת וחברות קטנות ובינוניות, חתימה על הסכם ייצוב ושיתוף פעולה בחודש מאי 2008 ויישום מלא של הסכם סחר ביניים עם האיחוד האירופי בפברואר 2010. התהליך יצר התקדמות ניכרת לקראת הצטרפותה של סרביה לאיחוד החברות אירופיות (EU), ובכך האיחוד האירופי העניק מעמד "מועמד להצטרפות" לסרביה במרס 2012 .

 

למידע נוסף

הקמת חברה בסרביה

מיסוי בסרביה