פורטוגל

 

Flag_of_Mexico.svg[1]

 

פורטוגל הינה המדינה המערבית ביותר ביבשת אירופה, וכוללת את מדיירה (Madeira) האיים האזוריים (Azores islands) באוקיינוס האטלנטי.  שיטחה כ- 89,000 קמ"ר וכוללת 832 קילומטר של החוף האטלנטי. האוכלוסייה של פורטוגל מונה כ-10 מיליון תושבים. אומנם השפה הרשמית הינה פורטוגזית, אשר הינה השישית מהמדוברות ביותר בעולם, הרבה תושבים דוברים אנגלית ברמה גבוהה. כחברה באיחוד האירופי (EU) וגוש האירו, פורטוגל מתמזגת באופן מלא עם האיחוד האירופי מבחינה כלכלית, כולל שימוש במטבע האירו, ועוקבת  אחר הנחיות של הנציבות האירופיות בבריסל. פורטוגל שומרת על יחסים פוליטיים וכלכליים הדוקים עם המושבות שלה לשעבר, אשר פזורות בכל רחבי אפריקה, אסיה ודרום אמריקה.

פורטוגל הינה מדינה מפותחת, בעלת הון אנושי גבוה, ואחת המדינות היציבות והמפותחות בזירה הבינלאומית. במהלך השנים האחרונות פורטוגל הוכיחה את עצמה כיעד אטרקטיבי להשקעות, לעסקים ולמגורים.  כמו בכל מדינות האיחוד האירופי, הגבולות של פורטוגל הם פתוחים לחלוטין לזרימת סחר חופשית עם מדינות אחרות החברות באיחוד האירופאי. פורטוגל נהנית מסביבה פוליטית יציבה עם ממשלה פרלמנטרית אשר נבחרת באופן דמוקרטי.

פורטוגל מהווה כשער כניסה אטרקטיבי לשוק האירופאי לחברות זרות המחפשות להיכנס לאירופה. תשתיות IT ותשתיות מסורתיות במדינה מפותחות היטב, יחד עם זאת פורטוגל עדיין נהנית מהסביבות העסקיות בעלת עלויות נמוכות יותר במערב אירופה.

 

למידע נוסף 

הקמת חברה בפורטוגל

מיסוי בפורטוגל