רומניה

רומניה

 

רומניה ממוקמת במזרח אירופה , צפונית לחצי האי הבלקני  ונחשבת לשנייה בגודלה במרכז ומזרח אירופה הגובלת עם מולדביה, בולגריה, הונגריה, סרביה, ואוקראינה. החוף של הים השחור משמש כגבולה המזרחי, נהר הדנובה יוצר את הגבול הדרומי לאורכו וצורתה של רומניה כדלתא לפני שהוא נשטף לים השחור. רומניה חברה באיחוד האירופאי משנת 2007, וחלק מארגון הבינלאומי NATO   החל משנת 2004.

אוכלוסיית רומניה מונה כ-21 מיליון אנשים, אשר 88.6% הם ממוצא רומני אתני. יש מיעוט משמעותי אתני הונגרי, הממוקם בעיקר במחוז המערבי של טרנסילבניה, המייצג 6.5% מכלל האוכלוסייה הלאומית. פני השטח של רומניה משתרע על 230,340 קמ"ר והיא המדינה ה-12 בגודלה באירופה. המטבע המקומי הינו LEU , המטבע הרומני נשלט על ידי שערי החליפין כנגד היורו והדולר ושאר מטבעות נקבעים על בסיס יומי על ידי הבנק המרכזי. .

בעבר רומניה נתפסה כלא ידידותית למשקיעים הזרים בגלל מחסומים רבים, אבל כיום צמיחת התמ"ג של רומניה ואינפלציונית מתונה מבטיחה כי הביצועים הכלכליים האחרונים של המדינה ימשיכו לתרום להתפתחות הכלכלית ולעודד השקעות זרות. רומניה מצטיינת בהשקעה בענפים הבאים: תשתיות (אנרגיה ותחבורה), תעשיה, חקלאות, דייג, השכלה ואיכות הסביבה. המקומות הטובים ביותר לעשות עסקים ברומניה הינם: בוקרשט, טימיסוארה, קלוז' נאפוקה, אוראדאה, קונסטנטה, פלוסטי, סיביו, ברשוב, פיטסטי, ארד.

 

למידע נוסף 

הקמת חברה ברומניה

מיסוי ברומניה