שוויץ

 

שוויץ

 

שוויץ מונה כ-8 מיליון תושבים ומשתרעת על של 40,000 קמ"ר במרכז אירופה.

שוויץ ממוקמת במרכז אירופה ולמרות שאינה חלק מהאיחוד האירופאי,  מטפחת קשרים קרובים אם מדינות האיחוד, וחתומה על הסכמים בילטראליים עם כל המדינות החברות  באיחוד.

שוויץ מציעה מגוון תרבותי ולא פחות מארבעה שפות לאומיות כמו גרמנית, צרפתית, איטלקית ורומנש. שוויצריה ידועה כמדינה דמוקרטית ויציבות מסורתית פוליטית למרות הפדרליזם החזק עם 26 הקנטונים. כאיחוד מבוזר של מדינות, אחריות הפוליטית ומנהלית של הממשלה מתחלקת ברמה הפדרליות (לאומית), הקנטונית ומוניציפלית. לכל קנטון חוקה משלה, דין אזרחי ולשכה של בית הנבחרים. החוקה מספקת להפרדת שלוש רשויות שלטון: האסיפה הפדרלית, המועצה הפדרלית ובית הדין הפדרלי.

לשווייץ כלכלה מודרנית ומשגשגת עם תוצר לנפש בין הגבוה בעולם. המשבר הכלכלי לא השפיע על שוויץ כמו על רוב מדינות ה- OECD. החוב הכלכלי של שוויץ ואיזון כלכלי אפשר לכלכלה השוויצרית לחזור לרמות הפעילות כלכלית טרום המשבר בקלות יותר מאשר העמיתים המערב האירופיים שלה.

תמ"ג שנתי יציב עם ממוצע נע בין 450 ו- 500 מיליארדים ($ US). אינפלציה בשוויץ מן הנמוכות באירופה ונעה בין 2%-0.5% בשנה ומציגה רמות האבטלה הנמוכה ביותר באירופה.  שווייץ מציעה אחד שווקי התעסוקה היציבים ביותר המציעה הטבות לעובדים איכותיים.

למידע נוסף

הקמת חברה בשוויץ

אודות מיסוי בשוויץ