אורוגואי

225px-Flag_of_Uruguay.svg[1]

 

אורוגואי ממוקמת בדרום אמריקה, גובלת ברזיל וארגנטינה. המטבע המקומי הוא פזו אורוגוואי ($). שיטחה של אורוגואי משתרע על פני 176,250 קמ"ר ואוכלוסייתה מונה סך 3.5 מיליון תושבים. השפה המדוברת הינה ספרדית. כמעט 100% משטח המדינה כשיר לפעילות חקלאית וגידול בעלי החיים.

ענפי היצוא העיקריים במדינה: חקלאות ומוצרי בעלי חיים (בשר, דגנים, מוצרי חלב, משקאות, מוצרי עץ ומוצריו, צמר, עור, וכו'), תעשיה (פלסטיק, תרופות, כימיקלים, טקסטיל, הלבשה), תוכנה, תיירות, לוגיסטיקה ושירותים אחרים. אורוגוואי היא רפובליקה דמוקרטית עם משטר נשיאותי. הבחירות לנשיאות ולפרלמנט מתקיימים כל חמש שנים בבחירות דמוקרטיות. המערכת המשפטית מבוססת על חוקים שאושרו על ידי הפרלמנט. במדינה קיימים בתי דין מיוחדים בתחומי אזרחי, מכס, פשיטות רגל, מסחרי, עבודה, פלילי, פשע מאורגן ומשפחה. מבקרים במדינה רק באמצעות דרכון, למעט במקרים ספציפיים שבם נדרשת ויזה.

באורוגואי נהוג מיסוי טריטוריאלי, כלומר השקעות ופעילות עסקית אשר מקורה מחוץ לשטח המדינה אינן כפופות למיסוי, ללא קשר ללאום, תושבות או מקום מגוריו של הצדדים השותפים לעסקה והמקום הגאוגרפי שבו הסכמי העסקה נחתמו. אורוגוואי חתמה אמנות למניעת כפל מס עם הונגריה, גרמניה, ספרד, צרפת, פורטוגל ומקסיקו, כמו גם הסכמים טכניים עם בלגיה, דרום קוריאה, ליכטנשטיין, הודו, מלטה, שוויץ ופינלנד. בנוסף, ממשלת אורוגואי מנהלת משא ומתן בנוגע להסכמים חדשים עם צ'ילה, מלזיה ולוקסמבורג. ישראל טרם חתמה עם אורוגואי אמנה למניעת כפל מס.

 

למידע נוסף

הקמת חברה באורוגואי

מיסוי באורוגואי