אל סלבדור

 

225px-Flag_of_El_Salvador.svg[1]

 

אל סלבדור ממוקמת מבחינה אסטרטגית בין שתי יבשות – הצפון ודרום אמריקה. היא גובלת במערב עם גואטמלה, הונדורס בצפון, ניקרגואה ומפרץ פונסקה במזרח, והאוקיינוס השקט בדרום. אל סלבדור ממוקמת בשטחה לשעבר של התרבות העתיקה פיפיל. אל סלוודור נכבשה בשנת 1524 על ידי ספרד, אשר ייסדו את עיר הבירה של סן סלוודור באל סלבדור בשנת 1525 והכריז על עצמאותה מספרד ב-1821 . אל סלבדור השיגה יציבות פוליטית בולטת וצמיחה כלכלית בשנות ה-90.  הכלכלה של אל סלבדור חשופה לתנודות השוק העולמי וסיכוני מטבע מאשר כלכלות אחרות באזור, בין היתר בשל היותה קשורה לדולר האמריקאי.

אל סלבדור אחת הכלכלות היציבות ביותר באמריקה הלטינית. הסביבה העסקית של המדינה הינה אטרקטיבית והדינמית מונעת מאסטרטגיה מדינית שתמקדה בבניית יסודות המאקרו-כלכליים איתנים, מוסדות חזקים, קידום תחרות ואינטגרציה בינלאומית, יצירת חברה הוגנת, שוויונית יותר שב כל האזרחים נהנים מפיתוח כלכלי.

אמנות והסכמי סחר חופשי

אל סלבדור נהנת ממשק פתוח, בזכות הסכמי סחר דו-צדדי, אזורי ורב-צדדי אשר הפכו את המדינה לשחקנית המרכזית בזירה הבינלאומית. הסכמים ואמנות, כמו CAFTA נחתמו עם מדינות מרכז אמריקה אחרות וארצות הברית לצורך ההקלה ופיתוח סחר חופשי בין מדינות החברות. בשנים האחרונות אל סלבדור כבר מנהלת משא ומתן על חתימה על הסכם סחר עם האיחוד האירופי. יתר על כן, אל סלבדור כבר חתמה על הסכמי סחר עם מקסיקו, הרפובליקה הדומיניקנית, צ'ילה, פנמה, טייוואן, קולומביה וקובה. המדינה כיום משא ומתן על הסכמי סחר עם קנדה וCARICOM, ושוקלת לחתום הסכמים עם פרו וישראל.

 

למידע נוסף

הקמת חברה באל סלבדור

מיסוי באל סלבדור