סינגפור

 

225px-Flag_of_Singapore.svg[1]

 

לסינגפור רשת הנרחבת ביותר של הסכמי סחר חופשיים (עם ארה"ב, יפן, איגוד סחר החופשי אירופאי והכלכלות מרכזיות אחרות). בנוסף, סינגפור חתומה על 35 הסכמי ערבות השקעה, המספקת הגנת לחברות שהוקמו בסינגפור כנגד סיכונים שאינם מסחריים להשקעותיהם במדינות האחרות.

סינגפור נהנית מכלכלה מפותחת ביותר עם תוצר לנפש הגבוה ביותר בין המדינות המפותחות. הסביבה העסקית שלה פתוחה, נטולת שחיטות ומתאפיינת ברמת מחירים יציבה. כלכלה של מתבססת במידה רבה על יצוא, במיוחד במוצרי אלקטרוניקה, מוצרי טכנולוגיית מידע, תרופות, ועל מגזר שירותים פיננסיים אשר הולך וגדל בשנים האחרונות. עם ענפי היבוא העיקריים נמנים מכונות וציוד, דלק, מינרלים, כימיקלים, מזון, ומוצרים צריכה. שותפי היבוא העיקריים של סינגפור כוללים את ארצות הברית, מלזיה, סין, יפן, אינדונזיה ודרום קוריאה. סינגפור נחשבת ליצואנית ה -14 בגודלה בעולם והיבואנית ה-15 הגדולה ביותר בעולם.

סינגפור מציעה גם שיעורי מס תחרותיים, תכניות סיוע פיננסיות שונות ותמריצי מס כדי למשוך חברות זרות ולסייע לחברות הממוקמות בסינגפור לצמוח. סינגפור נמצאת בראש רשימת המדינות המדורגות לפי הקלות הקמת עסקים במדינה. סינגפור מדורגת כבעלת מס חברות הנמוך ביותר השלישי באסיה-פסיפיק. כמו כן, אין מס דיבידנד ואין מס רווחי הון בסינגפור. יתר על כן, הכנסה מהמקור זרה חייבת במס רק כאשר הכנסה הועברה לסינגפור.

 

למידע נוסף

הקמת חברה בסינגפור

מיסוי בסינגפור