3 סיבות למה להשקיע בהודו דווקא היום

 

הודו

 

הודו הינה אחת מתרבויות העתיקות בעולם בעלת מורשת תרבותית עשירה. הודו הינה המדינה השביעית בעולם בגודלה, מופרדת משאר מדינות אסיה על ידי האזור ההררי והים. במהלך 67 השנים האחרונות של עצמאותה הצליחה להגיע להתקדמות חברתית-כלכלית משמעותית בכל התחומים. הודו הפכה לעצמאית בייצור חקלאי וכיום היא אחת המדינות המתועשות המובילות בעולם. לאחרונה חלים בהודו שינויים מעניינים מבחינה צמיחה כלכלית ומבחינת התפתחות מהירה. כך, למשל, יוזמות ממשלתיות יוצאות דופן כמו “Make in India”, “Skill India”, “Digital India”, וכו '. שינויים אלו מחויבים להבטיח שיפור בסביבה העסקית בהודו ולהפוך אותה ליעד הראשון ברשימת היעדים האטרקטיביים להשקעות זרות.

סיבה 1

" "Make in Indiaהיוזמה הממשלתית הושקה ב-25 בספטמבר 2014 עם מטרה לספק הכרה עולמית לכלכלת הודו. התכנית כוללת יוזמות חדשות משמעותיות אשר נועדו להקל על השקעות, חדשנות, הגנה על קניין הרוחני ובניית תשתיות ייצור הטובות ביותר מסוגן. מלבד הרפורמות בתעשייה המקומית בשנת 2014 ננקטו צעדים על מנת לפשט את התהליכים העסקיים בהודו באמצעות פישוט ורציונליזציה של כללים קיימים וכניסתה של IT כדי להפוך את הממשל ליעיל ואפקטיבי יותר.

סיבה 2

"Skill India" – תכנית פיתוח מיומנות עבודה ביוזמה ממשלתית במטרה ליצור מקומות עבודה, פיתוח מיומנות, פיתוח ניידות כוח עבודה בהודו ושיפור תעסוקה של בני נוער.

 סיבה 3

"Digital India" היא יוזמה נוספת של ממשלת הודו במטרה לחבר בין הממשלה ואזרחי הודו על ידי דיגיטליזציה של שירותי הממשלה. שירותים, שנעשו באופן ידני וגרמו לביורוקרטיה וצבירת ניירת מיותרות, ניתנים להגשת בקשות וטיפול בבעיות אזרחים באופן מקוון ובכך מבטיחים יעילות. היוזמה הממשלתית כוללת תכנית לחיבור לאינטרנט במהירות גבוהה של אזורים כפריים לרשת האינטרנט הגלובלית. השינויים בהתנהלות המדינית הופכות את ההשקעות הזרות בסקטורים שונים בהודו לאחת האטרקטיביות בעולם.

 

למידע נוסף

הקמת חברה בהודו